Yenice Belediyesi çalışıyor..

Mızırap Topaloğlu; 'Yerel seçimlerin üstünden 4 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen, ekibimle birlikte seçim kampanyasında vaadini ettiğimiz yaşanabilir bir Yenice Beldesi yaratmaya çalışıyoruz.'

Yenice Belediyesi çalışıyor..
Yenice Belediyesi çalışıyor.. DenizKoru Tatil Köyü

Yenice Belediye başkanı Sn. Mızırap Topaloğlu; "3.5 trilyonluk bir borç yükü altında günlük hacizlerin uygulandığı hizmet alanımızı sınırlamak için her türlü çabanın sarf edildiği bu 4 aylık dönemde 8000 m2 kilit taşını Atatürk caddesine döşedik. Muhtarlık ve zabıta binalarını belde merkezine taşıyıp halkımızın hizmetine sunduk. Atatürk caddesinin ışıklandırılması (ışıl, ışıl bir yenice yaratmak) için anlaşmalar yaptık. Kilit taşı bitiminden sonra Atatürk Caddesi aydınlatılma işini de aynı şirkete yaptıracağız. Aynı zamanda Tredeş'la D-100 karayolunun aydınlatılması konusunda da anlaşma yaptık.

Kısa bir zamana sonra yenicemiz aydınlatma sorununu tamamen gündeminden çıkaracaktır. En büyük sorunlarımızdan biri olan beldemiz griş ve çıkışları sağlayacak döner kavşak sorununu çözmek için karayolları bölge müdürlüğü ile görüşmemiz sürmektedir. Sahil bandıyla Atatürk caddesinde ki geçişleri sağlamak amacıyla üst geçit projelerini yaşama geçirdik. Cem Çelebi İlköğretim Okulu’nun olduğu bölgeye üst geçit yapımına başladık. Lider Kent ve Demir Kaya bölgelerin de birer üst geçit yaptırıp D-100 karayolunda yaşanan ölümlü kazalara son vermek için belediye olarak üzerimize düşen ne görev varsa yapmakta kararlıyız. Yine alt geçidimizin merdiven düzenlenmesi ve ışıklandırma sorununu hallederek halkımızın hizmetine sunduk.

Önce alt yapı sonra kanalizasyon yol ve su bu konuda belediye meclis üyeleri ve ekibimle birlikte yenice halkımıza verdiğimiz sözü tutmak için dört aydır yoğun bir tempo içinde çalışıyoruz. Yenicemizin en büyük sorunlarından olan yol ve su sorununu aynı zamanda sahil bandı sorununu çözmek için projeler oluşturduk. Yaz sezonu bitiminde bu projeleri yaşama geçireceğiz 2010 yılında 24 saat kesintisiz su sözünü halkımıza veriyoruz. Yenicemizin sahil bandında kanalizasyonu eksik olan bölgeleri yaz bitiminden sonra yapacağız. Kasım ayı ile birlikte kilit taşı üretimini kendi belediyemiz bünyesinde gerçekleştirerek kilit döşenmemiş cadde ve sokak bırakmayacağız. Yenice köyümüzün kanalizasyonu yol ve su sorununu da mart ayına kadar çözeceğiz. Seçim döneminde söz verdiğimiz gibi önce insan sonra yaşanabilir bir yenice sözünü tutmak için alt yapı projelerini tamamladıktan sonra, sosyal ve kültürel alanlarda yenicemizin çevre düzenlemesiyle birlikte aile çay bahçeleri eğlence merkezleri ve spor alanları halkımızın yürüyüş yapabileceği alanları yaratıp hizmetlerine sunacağız. Yenice halkı her şeyin en iyisine layıktır! Bu düşünce ve amaç doğrultusunda belediye çalışanları bünyesinde de gerekli kadrolaşmayı sağlayacak bundan sonra ki yıllarda sorunsuz çözüm üreten bir yenice belediyesi halkımızın hizmetinde olacaktır. Yeniceyi büyütmek için dahi olmaya gerek yoktur sözünü seçim kampanyasında çok sık kullanmıştım halkımız ile birlikte yöneteceğiz ve büyüyeceğiz demiştim bunu gerçekleştirebilmek için yenicede yaşayan konut sahibi olan herkese ihtiyacım var. Onlardan ve halkımızdan yenicemize sahip çıkmalarını ve bize destek vermelerini bekliyorum. Yenicemizin acil ihtiyacı olan itfaiye aracı için gerekli çalışmaları yaptık en kısa sürede halkımızın hizmetinde olacaktır. Yine aynı zamanda çorlu sağlık grubuyla anlaşmalar yaparak hafta sonu ambulansın 24 saat hizmet vermesini sağladık. Yenicemize yeni 114 adet çöp konteyneri aldık. Yenicemizde PTT acentesini oluşturmak için gerekli görüşmeleri yaptık bu konuyu da en kısa sürede faaliyete geçireceğiz. Halk ekmek satış büfelerini oluşturmak için gerekli çalışmaları bitirmek üzereyiz.

4 ay gibi kısa bir sürede bütün bunların projelendirmek alt yapılarını hazırlamak gerekli görüşmeler yapıp kaynak yaratmak için çalıştık yoğun geçen bir 4 ay sonunda geleceğe umutla bakmanın kıvanç ve gururunu yaşıyorum tekrar ifade ediyorum ki yenice halkı her şeyin en iyisini layıktır." diyerek sözlerini bitirdi.

belediye mızırap topaloğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Üyeler Borç Listesi
Üyeler Borç Listesi
islami sohbetler islami sohbet dini sohbetler dini sohbet islami sohbet islami chat dini chat istanbul halı yıkama

SHELL DOWNLOAD php shell Takipçi Satın AL Clubhouse Takipçi Satın Al